piątek, 16 stycznia 2015

Plotki WahammerW sieci pojawiło się mnóstwo plotek dotyczących nieubłaganie nadchodzącej 9 edycji Warhammera Fantasty Battle , albo co jak niektórzy mówią  1 edycji Warhammera. Jednakże najnowsze posunięcia GW zaburzają trochę ten obraz.


- Podobno Stary Świat ma zostać rozerwany na strzępy, a pozostałości po nim będą swobodnie pływały w morzu Chaosu tworząc bąble normalności w których będzie dochodziło do starć pomiędzy ocalałymi.
- Ma być 6  połączonych frakcji:
*Ludzie ze wsparciem ogrów i paru krasnoludów, podobno nie przeżywa ich wielu.
* Elfy, które po"połączeniu" mają już takie pozostać. W sumie  GW ma ciekawą wizje jednoczenia narodu, gdzie z dwóch niezgodnych połówek morduje się jedną połówkę i tak zamiast dwóch niezgodnych połówek mamy jedną połówkę, która staje się zgodną całością.
* Nieumarli znowu się połączą, czyli wracamy do 2002 roku
* Chaos w różnych jego odmianach
* Piąta armia wydaje się najmniej pewna, ponieważ pozostają do niej skaveny (które w 4 książce z cyklu ET porządnie obrywają ) albo zieloni.
* Szóstą armią mają byś protoplaści  zakonu Space Marines
A co się dzieje z Jaszczuroludźmi ? Cóż, większość slannów umiera o czym wkrótce dowiedzie się  w II części nekrologu. A oprócz tego, krótki fragmencik dla ciekawych świata:
In short, Skaven have built a gigantic canon over the course of several hundred years and with that they shot down Morrslieb, one of the Moons of the Warhammer World.
The resulting rain of moonchunks down onto the planet destroyed a large part of the Lizardsmans' continent, turning it into a burning wasteland. The surviving Lizards gathered on one of the remaining parts and to keep it simple: ripped it out of the ground through magic and flew away. Seems like dem reptiles are gone. Last page of the book shows an artwork of acharon coming out of a chaos portal with a verminlord next to him.
A na koniec coś na osłodzenie tematu, zdjęcie pochodzi z jednego z brytyjskich  GWWydaje się dziwnym zabiegiem drukowanie booka do armii, która za parę miesięcy ma przestać istnieć, jednakże może to być zabieg czysto marketingowy. Skończył się stary nakład twardej oprawy, więc dodrukują trochę miękkiej i co sprzedadzą to dla nich zysk tym bardziej, że GW informuje graczy, że 8th armybooki mają być kompatybilne z 9th edycją, przynajmniej na początku zanim GW nie wyda zasad do nowych frakcji. Czas pokaże. Dziewiąta edycja albo pierwsza jak to woli wychodzi w Maju, a w Czerwcu ma być nowy starter


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz