poniedziałek, 12 stycznia 2015

Nekrolog The End Times

Fabuła Warhammera idzie do przodu, a jak to bywa w okrutnym życiu postęp wymaga poświęceń, a ponieważ jesteśmy na  prawdopodobnym półmetku The End Times postanowiłem przybliżyć czytelnikom dramatyczne zdarzenia:
Poniżej znajduje się wykaz większości postaci, których już więcej nie zobaczymy. No chyba, że ktoś je wskrzesi :D A więc jeśli chcesz przeczytać cykl i mieć niespodzianki nie czytaj dalej. Mnóstwo spoilerów.

Uwaga:Ostrzeżenie dla  warhamerrmaniaków Niniejsze wydarzenia są fikcyjne, nie należy ich brać do siebie. Czytasz na własną odpowiedzialność.
To co obecnie się dzieje w Starym Świecie świetnie obrazuje ten obrazek ( znalezione w sieci, autor nieznany)

Dobra, a teraz do meritum. Więcej nie usłyszmy o:
- Mallobaude vel Czarny Rycerz: zabity w pojedynku przez Zielonego Rycerza, który nie był w pełni śmiertelny dlatego mógł zabić Mallobauda.
- Seerlord Kritislikzabity zamieniony w kupkę popiołu przez Rogatego Szczura za 'bycie słabym'
- Vilitch the Curseling: headshot w tę mądrzejszą głowę z Hochlandzkiej rusznicy Elektora Ludenhofa skutecznie zmienił go we włóczące się po pustkowiach, zaślinione coś.
- Finubar, Król Feniks: zamordowany po kryjomu przez Teclisa w ramach jego iście tzeentchowskiej intrygi.
- Tancred II, diuk Quenelles: zabity w potyczce przez Kemmlera, następcą został jego brat Jerrod.
- Theodoric, diuk Brionne: zabity przez Anarkha von Carsteina, chroniącego Arkhana.
- Heinrich Kemmler: okazał się zdrajcą na usługach Tzeentcha, zniszczony przez Arkhana w krypcie la Maisontaal gdy walczyli o laskę Nagasha.
- Feskit, wódz klanu Mors: rozszarpany przez Mannfreda w bitwie o Fellblade.
- Hans Leitdorf, brat Mariusa i wielki mistrz Rycerzy Krwi Sigmara: dowodził 1/5 armii atakujących Sylvanię (normalnie Battle of Five Armies, tylko armia Karak Kadrin wyrżnęła armię bestii Malagora, a armia WE z Aralothem weszła za jakąś elfią boginką do portalu), wysforował się za bardzo przed sojuszników i wpadł w zasadzkę Mannfreda, który wyssał go z krwi.
- Eldyra, księżniczka Tiranoc: w bitwie pod Nine Deamons, gdzie Arkhan odprawiał rytuał wskrzeszenia Nagasha pokonana i zmieniona w wampira przez Mannfreda (Tyrion will be pissed)
- Arcymag Balanner: zmieciony w magicznym pojedynku z Mannfredem.
- Eltharion the Grimm: pokonał (niestety nie na dobre) Mannfreda, tracąc gryfa po czym stracił miecz przechodząc przez barierę rytuału. Porwał się z gołymi rękoma na Arkhana ( :lol: ) i... tak chyba już wiadomo jak skończył... postarzony kilka tysięcy lat w parę sekund został kupką prochu.
- Morgiana Le Fay: złożona w ofierze przy rytuale wskrzeszenia Nagasha.
- Volkmar the Grimm: jak wyżej.
- Aliathra the 'Everchild': jak wyżej, choć zanim zginęła zrobiła coś Arkhanowi i obiecała że jej ojciec go zabije. Arkhan stwierdził iż jego sojusznicy (Teclis) zabili Finubara (nie wiedział że jej ojcem jest Tyrion). Wtedy ona rzuca epicką kwestię "For all your power... you know nothing, Arkhan the Black."
- Zacharias the Everliving: myślał że jest równy Nagashowi gdy ten umysłem sięgnął do wszystkich swoich nieumarłych sług - bad idea.
- Dietrich von Dohl, Crimson Lord of Sylvania: próbował wytargować coś za służbę Nagashowi - również bad idea.
- Thorek Ironbrow: zraniony w bitwie o Wrota Valayi, wysadził swe kowadło by uniknąć egzekucji z rąk Neferaty, zawalając wąwóz na łby nieumarłych.
- Król Kazador z Karak Azul: zabity przez Krella, prowadząc odsiecz dla brodacza powyżej.
- Wolfram Hertwig, elektor Ostermarku: zginął w bitwie o jedną z wyrw we wschodniej części Auric Bastionu pod toporem lorda Nurgla, choć dał radę wbić mu runefanga czym pośmiertnie przyprawił go o śmierć.
- Valaya: po pokonaniu armii Karak Azul, Neferata sprowadziła do Portalu Przodków Nagasha, który wyssał energię Ancestor-Goddess, właściwie ją niszcząc. Dzięki temu miał dość mocy by podnieść w Lahmi swą Czarną Piramidę.
- Aldebrand Ludenhof, elektor Hochlandu: dowiedział się że Gelt wskrzesza zmarłych do obrony Bastionu (sam Złoty Bastion zamykający Sylvanię był pomysłem Changelinga pod postacią ucznia Gelta, potem Nieumarli wykorzystali go przeciw Chaosowi na Północy i tym razem wampirzyca Neferaty znów poddała taki pomysł Geltowi) i pojechał donieść o tym Imperatorowi. Gelt zatrzymał go po drodze i mimo że udało mu się wyjaśnić swoje postępki (choć gadał nie po kolei bo zaczynał wariować od używania więcej niż 1 domeny magii), niestety jednemu rajtarowi puściły nerwy i wywiązała się potyczka w której nieumarli zabili elektora ze strażą. Na końcu Ludenhof rzuca do Gelta a la Cezar "Why... you, Gelt?"
- Changeling: to on był odpowiedzialny za znikających ludzi w sztabie Karla Franza, ukrywał się od bardzo dawna pod postacią Ar-Ulrica (nawet pomagając w bitwach przeciw Nurglitom) i teraz spróbował zabić Imperatora. Zranił Schwarzhelma i wielu rycerzy ogniem, ale szkielety Gelta go zatrzymały a Valten wytłukł z niego podroby Gghal-marazem. Gelt musiał uciekać do Vlada, został jego sługą a kapłani i hierofanci przestali wspierać pomysł 'szaleńca i nekromanty' przez co Bastion na północy upadł.
- Ar-Ulric Emil Valgeir: najpewniej już dawno zabity przez Changelinga.
- Valach Harkon, lord Blood Dragonów: w środku decydującej final battle po upadku Auric Bastionu okazał się zdrajcą w służbie Khorna i jego rycerze-wampiry zawrócili z chaosu na nieumarłych i imperium, czyniąc rzeź z chwalebnego zwycięstwa. Zranił też poważnie Imperatora i jego gryfa. Niemal zabił Vlada, ale ten przejął kontrolę nad jego zombi smokiem, rozerwał zdrajcę na dwoje i odleciał.
- Vardek Crom the Conqueror: Valten z pomocą Hussa sklepał go Ghal-Marazem i urwał łeb niczym Conan.
- Usirian, nehekharyjski bóg świata podziemnego i umarłych: Nagash zszedł do podziemnego świata razem z Dieterem Helsnichtem, gdzie pokonał Usiriana i zajął jego miejsce jako bóg śmierci, mianując tez Helsnichta Strażnikiem Dusz, bez zgody którego żadna dusza nie może opuścić świata zmarłych (i zostać wskrzeszona).
- Khatep, the Exiled: przyszedł do Settry z radą by ten sięgnął po Destroyer of Eternities w walce z Nagashem a Khemikhara podziękował mu zabijając go za złamanie wyroku banicji :lol:
- Książę Apophas, the Scarab Lord: plan Khatepa wziął w łeb bo Apophas już się porwał z Destroyerem na Nagasha, ale ten był już zbyt silny by broń mogła go zabić. Książę został...zdezintegrowany jak się można było spodziewać.
- Król Phar, Nakaph, Rhamotep: zabici w różnych bitwach w całym Khemri, woleli zginąć niż się poddać woli Nagasha (tak jak to zrobiła Khalida, ale tylko po to by móc się zemścić na Neferacie)
 Część II
((Aislinn, Lord Pływów)): rozgromiony w ogromnej bitwie morskiej przez Armadę Plagi Gutrota Spume'a. Chciał honorowo jak admirał utopić się w zbroi, ale wyciągnęli go i zabili w mniej lajtowy sposób. EDIT! W Khainie okazuje się jednak, że sukinsyn przeżył. Morski lewiatan ściągnął go na moment zanim nurglici przeciągnęli go linami po zardzewiałym kilu statku Gutrota Spuma.
- Friedrich von Soderstrand, admirał Imperium: wysadził swój okręt flagowy razem z całym portem Wolfenburga i desantem nurglitów, ratując odwrót swojego księcia i części jego wojsk.
- Harald Dryggblod, król Norski: krzyczenie Fus ro dah nie pomogło w walce z księciem elektorem i jego gryfem.
- Epidemius: rozpaćkany przez kulę armatnią w czasie szturmu na Talabheim.
- Helmut Feuerbach, elektor Talabeklandu: zabity przez Oghrottsa w olbrzymim ataku na Talabheim, który określono mianem "Potop" (polish history ref, GW ?)
- Einhardt the Deathless, Wielki Mistrz Białych Wilków: utopiony w wielkiej kałuży roztopionego śniegu i plugastw przez Gutrota Spume'a.
- Wiktred Alberich Haupt-Anderssen, brat elektora Stirlandu: zabity i wskrzeszony przez Vlada, podobnie jak niemal cały Stirland i miasto Wurtbad (niezła pomoc: wyrżnął całą prowincję by mieć dość nieumarłych by uratować Altdorf)
- Kurt Helborg: zabity przez Otto Glotta w epickim final-duelu (już w czasie bitwy z Cromem w poprzedniej książce walcząc z jakimś GUO miał wizję że olbrzymi stwór nurgla go zabije - wtedy przeżył, teraz przepowiednia się wyjaśniła)
- Morbidex Twiceborn: przemielony przez czołg parowy.
- Bloab Rotspawned: nowy patriarcha kolegiów, Gregor Martak rozdarł go na strzępy swoim gryfem.
- Oghrotts Deamonspew: zarąbany przez wściekłych żołnierzy prowadzonych przez Valmira von Raukova i Theodorica Gaussera (poza tymi dwoma tylko hrabina Emmanuele żyje jeszcze z książąt elektorów).
- Mundvard Okrutny: zabity z całą chorągwią wampirzych rycerzy Drakenhofu w obronie Pałacu Cesarza przez Ehtraca Glotta.
- Ku'Gath Plaugefather: przywołany przez Festusa, ale zabity przez Leoncoura i jego rycerzy z pomocą kapłanki Shallyi/Pani z Jeziora.
- Louen Leoncour: jego hippogryfa Beaquis zabił Ku'Gath, a gdy eks-król był ranny po epickim boju, Festus zdradziecko go dobił.
- Festus the Leechlord: zaraz po zabiciu Louena, Vlad zamienił go w drzewo :P
- Vlad niemal zginął po wypiciu krwi Otto Glotta i uciekł ledwo przeżywając, Glottkiny przebiły się do centrum walk i zabiły na ołtarzu Sigmara rannego i podtrutego Karla Franza ale wypełnili w ten sposób przepowiednię. Każda dusza każdego przeszłego Imperatora i herosa rasy ludzkiej (także Louena Leoncoura) połączyła się w ciele Karola Franciszka, wskrzeszając go. Ten zszedł z kosy Otta i zabił go runicznym kłem po czym rzekł "We are the Empire, and this day belongs to mankind!" Olbrzymia fala światła zniszczyła dwóch innych glottkinów i całą ich olbrzymią hordę pustoszącą altdorf. Żadna z dusz nie wróciła nawet do Nurgla bo zostały uwięzione na wieki w ołtarzu Sigmara.

Część III
N'kari - pokonany przez Tyriona
Valkia* - domniemanie zabita przez Malekitha
Książę Morvai z Tiranoc - zamordowany przez asasyna
bogini Isha/Ariel - otruta przez Lileath i złączona z Alarielle.
Tullaris Dreadbringer - zabity w bitwie przez Tyriona
Malus Darkblade - Morathi wypuszcza z niego demona, który pożera jego duszę i miażdży cold one'a Spite'a.
Tz'Arkan - dzierżący Warpsworda i Sunfanga Tyrion, przemieniony w awatara Khaine'a po stracie córki zabija go
Kalara - zajmuje miejsce Shallyi w klatce Nurgla, Lileath twierdzi teraz że jest ostatnią żywą boginią elfów, choć Starucha Morai Heg zdaje się być tym samym co zwampirzona księżniczka Eldyra
Ystranna z Avelorn - zabita przez Imrika
Kouran Darkhand - zabity strzałą Alitha Anara w obronie swojego króla.
Lokhir Fellheart* - poważnie zraniony w bitwie na Wyspie Umarłych. Ostatnio widziany jak był wynoszony z pola walki przez swych ludzi.
Admirał Aislinn, władca pływów - tym razem na dobre zabity przez Tyriona za odważenie się na lekką krytykę "nowych" zachować Tyriona.
Korhil - ścięty za próbę kradzieży Wdowotwórcy.
Lady Drane Blackblood - skazana na egzekucję przez Malekitha za najeżdżanie High Elfów nawet po tym jak został Królem Feniksem.
bóg-kowal Vaul/Daith - zabił cały oddział Sisters of Slaughter, ale jedna przeżyła i zadała mu śmiertelny cios. Przed śmiercią zwierza się Aralothowi, kim naprawdę był.
bóg Kurnous/król Orion - zabity przez Tyriona. Definitywnie.
Morathi i Caledor Dragontamer - capnięci przez Slaanesha i wciągnięci do domeny Chaosu. Nie zazdrościłbym. Ale zasłużyła sobie zimna sucz :P
Tyrion/Khaela Mensha Khaine - zabity przez Alitha Anara. Widowmaker staje się zwykłym mieczem i Malekith ciska go do morza.


To na razie tyle.

Wszystkie opisy na biało pochodzą z Niezależnego Forum WFB

Wszystkie opisy normalną czcionką zostały zredagowane i napisane przeze mnie, w  chwili, gdy doczytałem  już do momentu śmierci danej psotaci. 

1 komentarz: