niedziela, 1 lutego 2015

#2 Elfowie Wysokiego Rodu z Uthuanu - Biały Lew

Dzisiaj kolejny bohater do drużyny elfów Wysokiego Rodu. Tym razem wybór padł na Białego Lwa z Chrace.


Białe Lwy to straż przyboczna Króla Feniksa i najszlachetniejszych spośród arystokratów. W czasie pokoju Białe Lwy tworzą szereg pokaźnych kompanii, które strzegą pałacu królewskiego, w czasie wojny Królowi Feniksowi i arystokratom. Zgodnie z tradycją, Białe Lwy rekrutują się z mieszkańców surowych ziem Chrace, niebezpiecznego królestwa, którego lud to znakomici myśliwi i zawzięci wojownicy. Ci spośród nich, którzy udowodnili, iż są godni tego zaszczytu, zasilą szeregi elitarnej straży arystokratów i walczyć będą tradycyjnymi toporami osadzonymi na długich drzewcach.
Dla Elfów z królestwa Chrace służba w straży to prawdziwy zaszczyt. Wpierw jednak Elf musi pokonać białego lwa, jednego z najniebezpieczniejszych drapieżników żyjących w dziczy. Dla wojownika Chrace to trudne zadanie jest tradycyjnym rytuałem, który uprawnia go do przywdziania na znak męstwa lwiej skóry. Skóra ta pełni również bardziej praktyczną rolę, gdyż futro białego lwa jest niezwykle grube, a gdy włożyć je na zbroję stanowi doskonałą ochronę przed strzałami i pociskami wroga.
W czasie wojen Białe Lwy wysyłane są często, by przyłączyły się do kompani Elfów Wysokiego Rodu u i podjęły się zadania ochrony dowódców i magów Elfów Wysokiego Rodu, tudzież by wzmocniły siły samej kompanii. Białe Lwy słyną ze swej niezłomnej odwagi, czy to w obliczu przeważającej siły wroga, czy to szarży przerażających potworów i gotowe są bronić swego podopiecznego bez względu na rodzaj wroga czy wagę zagrożenia.

  Fragment tekstu z Warheim Fantasy Skirmish by Quidam corvus -> blog
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz