środa, 18 marca 2015

Arena śmierci, eliminacje cz.2/8

Oto kolejni szczęśliwi, którzy przeżyli pierwsze starcia na arenie śmierci:Tretch Craventail vs Leonardo da Miragliano
Leonardo popatrzył uważnie na swojego przeciwnika. Był to skaven, znienawidzony wróg wszystych Tileanczyków, zwiastun choroby i śmierci. Człowiek wiedział, że te bestie są podstępne, często stosują trucizny i fortele, dlatego w walce z nimi najważniejsza jest ostrożność. Leonardo wyciągnął swój miecz oraz flakonik z dziwnym płynem i czekał na oponenta. Gdy skaven zaszarżował, Leonardo rzucił w niego flakonem, który po chwili wybuchł, nie wyrządzając jednak znaczącej krzywdy wrogowi. Osmalony od sadzy Tretch zaatakował w furii, niszcząc marnego człeka w kilka sekund.

Krell vs Grand Hierophant Khatep

Na widok swego wroga Hierofanta nie zwlekał ani chwili. Zaczął gromadzić wiatry magii, aby śmiertelnymi zaklęciami ugodzić w biegnącego Krell'a. Nieumarłemu udało się jednak uniknąć spotkania z magicznym wirem i zebrać się do ataku. Wykonał potężny zamach, lecz cios chybił celu. Hierofanta próbował ugodzić wroga swoją laską, nie była jednak ona stworzona do walki. Wiatry magii ucichły na arenie, mag nie był w stanie wykrzesać choćby małej iskry... Nagle stał się całkiem bezbronny. Dostrzegł to także Krell, który odzyskawszy równowagę zadał natychmiast drugi, tym razem celny cios. Jednym ruchem rozłupał czaszkę Khatep'a na dwie nierówne połówki...

Sarutori Hanzo, Shinobi Assassin vs Aranessa Saltspite, the Queen of Tides

Sarutori, odziany w czarne szaty, ruszył prosto na Aranessę z tak niesamowitą szybkością, jaką mógł osiągnąć tylko używając jakiś mrocznych mocy. Nie było to jednak problemem dla jego przeciwniczki. Z kamiennym wyrazem twarzy wycelowała i rzuciła swym starym harpunem. Chociaż spokojny, cios okazał się niezwykle celny i silny, a lekki strój nie zdołał ochronić Assasina. Ostry harpun wbił się tak głęboko, że Sarutori nie miał szans przeżyć pojedynku. Upadł z głośnym impetem na piach areny i już nie wstał.

Zhao Fei vs Malik Ibn La'Ahad, Master Assassin

Pojedynek rozpoczął strzał Malika z lekkiej kuszy. Niestety- niezbyt celny. Niebieski Smok opuścił w odpowiedzi swą włócznię, z mocnym postanowieniem nabicia na nią wroga. Malik wykonał mało zręczny unik i sprawnym ruchem rzucił sztyletami, z których jeden utkwił głęboko w boku przeciwnika. Piekący ból był silny, nie dość jednak silny aby powstrzymać Niebieskiego Smoka. Z tym samym wyrazem zaciętości i skupienia przebił złotą włócznią pierś assasyna, uśmiercając go na miejscu.

Elthryn vs Ilja of Murova

Ilja biegł w kierunku elfa. Elthryn stał spokojnie i napinał łuk, niewzruszony faktem, że jego poprzednia strzała chybiła. Raz jeszcze puścił cięciwę i tym razem strzała dosięgnęła celu. Ilja zawył, czując dotkliwy ból w lewym ramieniu, lecz nie przestawał biec w kierunku elfa. Był już naprawdę blisko, kiedy elf trafił go po raz kolejny, tym razem w udo. Ilja złamał strzałę i wbiegł prosto w Elthryna.  Elf był już na to przygotowany, porzucił łuk i wyciągnął miecz. Ogarnięty furią Ilja zaatakował na ślepo, elf z gracją ominął jego ciosy i wyprowadził śmiertelne uderzenie. Lecz Ilja jakby nie zdawał sobie sprawy, że powinien już nie żyć i walczył dalej. Wykonał swym dwuręcznym toporem obszerny zamach i zadał cios, który człowieka rozłupałby na pół... ale nie elfa. Elthryn zgrabnie uniknął ostrza i ranił człowieka, ostatecznie kierując go w objęcia Morra.

Francisco Cortez vs Ku'Gath Plaguefather

Wystarczyło spojrzeć na dwóch wojowników, którzy stanęli na arenie, żeby odgadnąć wynik tej walki. Chcąc jak najszybciej skończyć tę farsę, Ku'Gath od razu rzucił w przeciwnika zaklęciem. Człeczyna jednak przeżył ten atak, dobył pistoletu i strzelił prosto w pierś demona. Pocisk nie zdołał oczywiście go zranić, sam jednak fakt, że Francisco zdobył się na coś tak uwłaczającego rozzłościł Plaguefathera. Pochwycił go w swe wielkie łapska i odgryzł ludzką głowę. Kiedy reszta ciała znieruchomiała, pożarł je również. To jednoznacznie rozstrzygało pojedynek.

Tristan le Troubadour vs Alatar

Tristan wraz ze swoim wiernym kompan Julesem stali gotowi na arenie. Po drugiej stronie czekał już elf. Alatar miał przy sobie długi łuk, co dla Tristana było oburzające. Czuł wzrastającą nienawiść do tego niehonorowego przeciwnika. Spiął konia i z pieśnią na ustach natrł na przeciwnika. W tym czasie Alatar wyciągnął strzałę i wycelował w Jules'a. Tristan nie widział czy trafił. Następną strzałę elf wypuścił prosto w niego, ale ta odbiła się tylko lekko od opancerzonego rycerza. To samo stało się z kolejną. Tristan był już blisko, opuścił lancę, celując wprost w Alatara. Lecz ten w ostatnim momencie zrobił unik i ostrze zaledwie go drasnęło. Elf atakował ze straszliwą prędkością, lecz żaden cios nie był w stanie przebić grubej warstwy stali. Tristan wyciągnął swój wielki miecz i zaatakował. Walka się przedłużała. Elf w żaden sposób nie mógł zranić opancerzonego rycerza, a powolny rycerz nie mógł trafić elfa. W końcu Alatar popełnił błąd i dwuręczny miecz przeciął lekki pancerz elfa na jego ramieniu, zostawiając długą ranę, przez którą Alatar wykrwaiwił się w ciągu następnych kilku sekund. Szczęśliwy Tristan odwrócił się, aby ponarzekać na kompana, który znowu okazał się bezużyteczny. Dopiero wtedy zobaczył, że pierwsza strzała podstępnego elfa ugodziła jego przyjaciela, pozbawiając go życia.

Jasmine Silverveil vs The Herald Nekaph

Jasmine rozpoczęła walkę, rzucając zaklęcie światła w Nekapha, lecz słabe wiatry magii udaremniły jej próbę usmażenia nieumarłego. Przeciwnik powoli ruszył w kierunku kobiety, podczas gdy ta nerwowo splatała wiatry magii, aby zmaksymalizować tą ubogą moc jaka panowała na arenie w tamtej chwili. Gdy w końcu jej się udało, wymówiła ostatnią inkantację i wyciągneła dłoń, z której zaczęły wylatywać pociski oczyszczającej energii, palące wszelkie zło na swej drodze. Nekaph płonął powoli jasnym, równym płomieniem... aż w końcu rozpadł się w kupkę popiołu i osmalonych kości.

Bragg the Gutsman vs Teclis

Teclis użył swej mocy by przywołać bursztynową włócznię. Rzucił nią prosto w biegnącego ogra, lecz przez nerwowe rozkojarzenie nie uderzył wystarczająco mocno.  Bragg biegł dalej. Mag sięgnął tym razem po swą księżycową laskę, aby zapanować nad wzburzonymi wiatrami magii. Osiągnąwszy to, rzucił w ogra wielką kulę ognia, która natychmiast obróciła go w popiół.

The Monkey King vs Repanse de Lyoness

Repanse zaszarżowała na małpiego króla, lecz ku jej zdumieniu przeciwnik nie tylko nie uciekał, ale wręcz leciał na przeciw lancy. Ominął ją i zaatakował przeciwniczkę swoją bronią. Odrzuciła lancę i wyciągnęła miecz, tnąc na odlew przeciwnika. Usłyszała urwane sapnięcie i poczuła na sobie tryskającą krew. Przeciwnik odpowiedział ostrym kontraatakiem, znajdując lukę w jej zbroi. Poczuła silny ból, lecz kontynuowała walkę, nie tracąc wiary w zwycięstwo. Jej przeciwnik był zwinny jak małpa, lecz w końcu popełnił błąd, który kosztował go życie.

Araloth vs Gwenlaen, the Warrior Quenn

Araloth wysłał najpierw swego sokoła, który próbował oślepić Gwenlaen. Lecz ta po krótkiej szarpaninie odpędziła ptaka swoim mieczem Ogma, spięła konia i popędziła w kierunku elfa, który już czekał na nią w bojowej pozie. Korzystając z przewagi długiej włóczni, Araloth zaatakował pierwszy. Jeden z ciosów kobieta zdołała odbić swoją czarną tarczą, jednak drugi trafił ją w nogę, przebijając jej lekki pancerz. Wojownicza królowa odwdzięczyła się tnąc swoim mieczem w korpus leśnego elfa.  Araloth pomimo przejmującego bólu wyprowadził kolejne pchnięcie, które po raz kolejny przebiło zbroję kobiety i zadało głęboką ranę. Gwenlaen zbierając w sobie ostatki sił, wykonała dwa krótkie zwodnicze cięcia, po których pchnęła swym mieczem prosto w szyję elfa. Araloth próbował wykonać unik, lecz niesamowicie szybkie ostrze głęboko rozorało mu tętnicę.

The Masque of Slaanesh vs Valten

Wieczna tancerka, przeklęta dziewica, mroczna oszustka zmierzy się w pojedynku z Wybrańcem Sigmara, Błogosławionym Obrońcą imperium Valten!
Demon rozpoczął swój śmiertelny taniec, powoli zbliżając się do człowieka. Valten nieustraszenie trzymając w dłoniach Ghal Maraz, zaszarżował z impetem w przeklętą. Broniła się zaciekle, lecz żaden z jej licznych ciosów nie mógł się przebić przez gromrilową zbroję. Valten zamachnął się legendarnym młotem Sigmara i zaledwie dotknięciem rozłupał czaszkę sługi chaosu.

High Queen Khalida vs Urjana, Master of the Bow

Urjana widział zbliżającą się królową Khalidię, która próbowała aktywować zaklęcie zawarte w lasce. Nie czekając aż jej się uda, nałożył strzałę na swój niebiański łuk i modląc się o błogosławiony strzał, wycelował prosto w trupią czaszkę Khalidii. Strzała ze świstem przeszyła powietrze, po czym utknęła w samym środku królewskiego czoła. Ciało  wojowniczki rozpadło się w pył, na arenie zerwał się silny wiatr i potężna burza piaskowa ogarnęła cały jej teren. W samym centrum powietrznego wiru znajdował się nieszczęsny zabójca królowej. Po kilku minutach wszystko się uspokoiło, a gdy tylko piasek opadł, widzowie zobaczyli stojącego niewzruszenie mistrza łuku, nietkniętego przez wichurę.

Karishna, the Current Avatar vs The Red Ronin

Karishna rzucił swoim potężnym dyskiem prosto w biegnącego czerwonego ronina. Chociaż rzut był celny, uderzenie okazało się zbyt słabe by zatrzymać furię przeciwnika. Karishna wspomógł się więc wiatrami magii i skierował na niego jasny promień światła. Zbroja ronina cała lśniła, starając się ratować swojego właściciela przed nieuchronną śmiercią. Nie zdołała jednak uchronić go przed siłą promieni.

Epidemius vs Snagla Grobspit

Snagla zaszarżował na swoim pająku, rzucając w Epidemiusa żądłem. Nie wyrządziło ono jednak żadnej szkody, a przeciwnik odpowiedział celnym atakiem. Goblin krwawił, lech jego pająk zdołał zatruć swoim jadem krew Epidemiusa. Chociaż czuł się trochę oszołomiony, był w stanie kontynuować walkę. Strącił goblina z jego pająka, a po chwili pojedynek dobiegł niespodziewanie prostego końca: tragarze niosący tron Epidemiusa zadeptali drobnego zielonoskórego.A o to obecna lista bohaterów, którzy zakwalifikowali się do następnego etapu:

1Rakarth
2 wolne miejsce
3Gabbo Flugbend
4Louen Leoncoeur
5Santiago de Vivar
6Archaon
7Dechala
8Ulfjarl
9Thorgrim Grudgebearer
10Conor Mcfeud
11Orion
12Roland the Marshal
13Clegg the Indomitable
14Vlad Von Carstein
15Tyrion
16Tretch Craventail
17Krell
18Aranessa Saltspite, the Queen of Tides
19Zhao Fei
20Elthryn
21Ku'Gath Plaguefather
22Tristan le Troubadour (bez kompana)
23Jasmine Silverveil
24Teclis
25Repanse de Lyoness
26Gwenlaen, the Warrior Quenn
27Valten
28Urjana, Master of the Bow
29Karishna, the Current Avatar
30Epidemius


 Już za tydzień  na arenie wystąpią takie sławy jak: Malus Darkblade, Josef Bugman , Lord Mazdamuni, Neferata.


1 komentarz: